• Deklaracja dostępności

Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Różanymstoku

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Różanymstoku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Różanymstoku.

Data publikacji strony internetowej: 2010-04-12

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2019-08-29

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub włączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

Treści opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

Treści niezgodności

• strona internetowa nie posiada udogodnień dla osób niepełnosprawnych:
          • brak podwyższonego kontrastu,
          • brak informacji w języku migowym
          • multimedialne elementy wizualne nie posiadają audio deskrypcji
          • na stronie brak skrótów klawiszowych.
          • serwis WWW nie udostępnia mechanizmu dwustopniowego powiększania lub pomniejszania czcionki, ustawienia skali szarości, ustawienia kontrastu i nasycenia kolorów, zmiany jasności tła, zmiany rodzaju czcionki na

czytelniejszą,

• dokumenty w PDF nie są dokumentami edytowalnymi,
          • treści wyświetlane są tylko w układzie poziomym.
          • Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
          • Deklarację sporządzono dnia: 2021-03-24
          • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2022-03-08
          • Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Wyłączenia

Treści pochodzą z różnych źródeł.

Treści zostały wytworzone przez inną instytucję.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklarację sporządzono dnia: 2021-03-24

Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:
          2022-03-10

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Elżbieta Mackiewicz

E-mail: sprozanystok@dabrowa-bial.pl

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
          • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
          • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
          • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
          • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

Organ nadzorujący: Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Różanymstoku

Adres: Różanystok 2
          16-200 Dąbrowa Białostocka

E-mail: sprozanystok@dabrowa-bial.pl

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Budynek Szkoły Podstawowej w Różanymstoku nie jest w pełni przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Do wejścia głównego usytuowanego od ulicy prowadzą schody z podjazdem dla wózków.  Wejście nie jest zabezpieczone bramkami.

Za budynkiem szkoły brak jest bezpłatnego parkingu samochodowego z wydzielonymi i oznaczonymi miejscami przeznaczonymi dla osób niepełnosprawnych. Do wejścia głównego budynku prowadzą chodniki, które nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych /słabowidzących.

Pomieszczenia zajmowane przez Szkołę Podstawową w Różanymstoku znajdują się na parterze oraz piętrze.
          Po wejściu do budynku po lewej stronie znajduje się pomieszczenie obsługi, do której można zwrócić się o pomoc lub wskazanie docelowego miejsca.

Brak windy winda, która umożliwiałaby dostanie się do pomieszczeń na piętrze budynku osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Ciągi komunikacyjne, mają szerokość  2 metry umożliwiającą dwukierunkowy ruch. Wyposażenie korytarzy nie utrudnia poruszania się.
          Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze budynku.

Brak publicznych dostępnych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń zajmowanych przez szkołę można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Nie ma możliwości korzystania z informacji głosowych czy pętli indukcyjnych.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Podczas wizyty w szkole nie jest możliwe skorzystanie z pomocy tłumacza języka migowego.

Obiekt zostanie wkrótce poddany pracom modernizacyjnym.

Inne informacje i oświadczenia

Wszelkich informacji udziela sekretariat szkoły znajdujący się na piętrze budynku. Tel. 857128005.