• Dzień Edukacji Narodowej. Ślubowanie klasy I - 13.10.2023 r.

• 14 października bieżącego roku przypada 250. rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Tradycyjnie ten dzień, zwany Dniem Nauczyciela, jest świętem całej społeczności szkolnej. W naszej szkole w przededniu święta edukacji  odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej.

Dzieci, pod okiem wychowawczyni pani Teresy Boboryko przygotowały piękny program, w którym udowodniły, że są gotowe by stać się uczniami Szkoły Podstawowej w Różanymstoku. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Elżbieta Mackiewicz symbolicznym ołówkiem pasowała uczniów. Po tym akcie dzieci otrzymały słodkie upominki.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, a wśród nich pani Iwona Granacka, pani Krystyna Prokop, pani Agnieszka Poważa oraz rodzice uczniów.

Podczas akademii pani dyrektor złożyła życzenia nauczycielom z okazji ich święta. Wręczyła też nagrody dyrektora szkoły.

Życzenia od uczniów wychowawcom i nauczycielom zakończyły uroczystość.

Zapraszamy na fotorelację do galerii.https://sprozanystok.edupage.org/album/#gallery/511

• Bezpiecznie na drodze i w Sieci - 10.10.2023 r.

• Jak bezpiecznie poruszać się po drodze i jak bezpiecznie poruszać się w Sieci?

Na to pytanie odpowiadali funkcjonariusze policji z Dąbrowy Białostockiej oraz żołnierze Straży Granicznej z Nowego Dworu, których gościliśmy w naszej szkole.

To stało się tradycją, że policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej, na początku roku szkolnego, spotykają się z uczniami, aby przedstawić zagrożenia jakie mogą ich spotkać w drodze do szkoły oraz podczas powrotu do domu.

Spotkanie odbyło się w dwóch grupach, dla młodszych i starszych uczniów.

Funkcjonariusze omówili też zagrożenia płynące z Internetu. Uczniowie z uwagą wysłuchali gości. Odbyły się też ćwiczenia praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy i pokaz umiejętności owczarka, który jest na służbie. Dziękujemy policjantom z Komisariatu w Dąbrowie Białostockiej i  Straży Granicznej z Nowego Dworu za wspaniałą lekcję bezpieczeństwa.

• Światowy Dzień Poczty - 9.10.2023 r.

• Zerówka z naszego przedszkola wzięła udział w wymianie pocztowej z dziećmi z przedszkola w Płocicznie-Tartak na Suwalszczyźnie. Dzieci przygotowały kolorowe pocztówki, widokówkę z Różanegostoku oraz magnes. Do przesyłki dołączono zdjęcia dzieci.

Więcej w zakładce "Przedszkole" oraz w "Albumie fotograficznym".