• Festiwal Młodzieży "Bez Granic" - 29-31 maja 2023 r.

• Od wczoraj w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Różanymstoku odbywa się Festiwal Młodzieży "Bez Granic." Uczniowie naszej szkoły biorą w nim udział. Wczoraj, 29 maja uczestniczyli uczniowie klasy ósmej. Dzisiaj, 30 maja uczestniczą uczniowie klas VII i VI. Jutro w festiwalu wezmą udział uczniowie klas V i IV.

Każdego dnia na uczestników czekają warsztaty, Teatr Bez Nazwy, Otwarta Przestrzeń Cyrkowa, Show "Karawany Bez Granic" Wieczorem w sali widowiskowej odbywają się koncerty, a przed kościołem pokaz Fire Show grup Cyrkplozja i Art_Stok.

Uczniowie pełni wrażeń, z nowymi przyjaźniami i umiejętnościami.

• Egzaminy ósmoklasistów dobiegły końca - 25.05.2023 r.

• Języki obce, to ostatni egzamin ósmoklasistów. Uczniowie naszej szkoły pisali egzamin z języka angielskiego i języka rosyjskiego. Wczoraj pisali egzamin z matematyki.

Egzaminy dobiegły końca. Teraz czekamy na wyniki, które będą 3 lipca.

• Język polski za nami - zmagania ósmoklasistów.

• Wczoraj, tj. 23 maja 2023 r. uczniowie zmierzyli się z zadaniami egzaminacyjnymi z języka polskiego. Emocje towarzyszyły młodzieży przed wejściem do sali gimnastycznej, w której odbył się egzamin.

W oczekiwaniu na rozpoczęcie egzaminu.

Dzisiaj,  24 maja 2023 r.  uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki. Trzymamy kciuki.

• Ósmoklasiści! Powodzenia!

• 23 maja 2023 r. rozpoczynają się egzaminy ósmoklasistów. Dzisiaj uczniowie zmierzą się z językiem polskim. W kolejnych dniach z matematyką i językami obcymi.

Wszystkim Uczniom życzymy przysłowiowego "Połamania piór".

Trzymamy za Was kciuki.

P O W O D Z E N I A !

• Majówka na kładkach - 11.05.2023 r.

• To była niesamowita wycieczka. Uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami wyjechali do Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Naszym celem były kładki w dolinie Górnej Biebrzy. Zaczęliśmy w miejscowości Nowy Lipsk. Do przeprawy promowej mieliśmy 2,5 km. Taką samą trasę przemierzyliśmy z powrotem.

Piękna przyroda, śpiew ptaków, jaszczurki, zaskroniec i łoś. Park nie żałował nam pozytywnych wrażeń.

Pogoda też dopisała. Po długim spacerze wróciliśmy do szkoły.

Piękny jest Biebrzański Park Narodowy. Jest blisko nas więc jak najczęściej korzystajmy z jego uroków.

• Gminny Dzień Pamięci o Generale Edwardzie Józefie Godlewskim - 5.05.2023 r.

• 5 maja 2023 r. nauczyciele i uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły uczestniczyli w podniosłej uroczystości poświęconej pamięci generała Edwarda Józefa Godlewskiego, która odbyła się przy pomniku naszego bohatera w Harasimowiczach. Przy dzwiękach "Mazurka Dąbrowskiego" podniesiono na maszt flagę Polski.

Głos zabrał Burmistrz Dąbrowy Białostockiej pan Artur Gajlewicz, który w swym przemówieniu powiedział o bohaterach z naszej gminy. W ciepłych słowach zwrócił się do młodzieży, by pamiętała o przodkach, którzy walczyli o wolną Polskę. Postać generała Edwarda Godlewskiego przybliżył pan Bogdan Gładczuk. Ksiądz Piotr Hanczaruk, proboszcz parafii prawosławnej w Jacznie, poprowadził krótką modlitwę.

Uczniowie naszej szkoły postawili przy pomniku zapalone znicze. Złożenie kwiatów przez Burmistrza Dąbrowy Białostockiej wraz z radnymi, a także przybyłe delegacje szkół i służb mundurowych zakończyło uroczystość.