• Konkurs Poezji "Piktogramy" - 22.03.2023 r.

• 22 marca br w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbrowie Białostockiej odbył się Konkurs Poezji "Piktogramy". Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów.

Uczniów przygotowała pani Iwona Maksimczyk. Dziękujemy.

• Tu komputer, a tu pióro - lekcja historii 16.03.2023 r.

• W świecie technologii warto czasami wrócić do przeszłości. W średniowiecznym skryptorium mnisi przepisywali księgi pisząc gęsim piórem na pergaminie. W póżniejszych czasach pisanie piórem, nie zawsze gęsim, stało się powszechne. Kałamarza i pióra ze stalówką używali uczniowie prawie do końca lat 60. XX wieku.

Jak się pisze gęsim piórem przekonali się uczniowie klasy piątej, którzy próbowali napisać swoje imię gęsim piórem. Jak im to wyszło? Popatrzcie.

Wszyscy poradzili  sobie z trudną sztuką pisania gęsim piórem. Teraz uczniowie wiedzą, że bycie skrybą nie było łatwe.

• "Nic dwa razy się nie zdarza" - spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej - 8.03.2023 r.

• "...Choćbyśmy uczniami byli

najtępszymi w szkole świata

nie będziemy repetować

żadnej zimy ani lata..."

W. Szymborska

W Dniu Kobiet - 8 marca -  spotkaliśmy się z poezją Wisławy Szymborskiej. Uczniowie klasy V, VI i VIII przygotowali wiersze, które  zaprezentowali wszystkim uczniom. Poezja nawiązywała tematycznie do święta. Były utwory o przyjaźni, miłości pięknie.

Dziękujemy Paniom Iwonie Maksimczyk i Annie Rychtarczyk za przygotowanie uczniów.