• 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja - akademia w szkole 28.04.2023 r.

•  28 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się podniosła uroczystość poświęcona Świętu Narodowemu Trzeciego Maja. Obchodzimy je corocznie 3 maja na pamiątkę uchwalenia w 1791 r. Konstytucji 3 maja. W tym roku przypada 232. rocznica tego wydarzenia. Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie demokratyczną konstytucją. Uchwalił  ją obradujący w latach 1788-1792 Sejm Wielki.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski - "Mazurka Dąbrowskiego". Po nim, w pięknym montażu słowno-muzycznym, uczniowie przybliżyli majowe święta.

Było o konstytucji i barwach narodowych. A to wszystko w podniosłej atmosferze.

Społeczność szkolna z uwagą wysłuchała programu przygotowanego pod kierunkiem pani Iwony Maksimczyk. Za piękny występ, uczniom z klasy czwartej i dzieciom z zerówki zaangażowanym w program artystyczny, podziękowała pani dyrektor Elżbieta Mackiewicz.

Dziękujemy nauczycielom wspierającym przygotowanie programu: pani Krystynie Prokop i pani Teresie Boboryko.

• Majowe święta

• Szybkimi krokami zbliża się maj. W pierwsze dni tego miesiąca przypadają ważne święta:

1 maja - Święto Pracy

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

3 maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja.

• "Laboratoria Przyszłości" w naszej szkole.

• Nasza szkoła zakupiła pomoce w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Dużą popularnością cieszy się obserwacja druku 3D. Uczniowie próbują też swoich sił w projektowaniu obiektów 3D. To na razie pierwsze kroki. Uczniowie z zainteresowaniem obserwują wydruk przedmiotów na drukarce, którą szkoła otrzymała w ramach programu.  To drukarka MakerBot Sketch. Ostatnio drukuje kuter rybacki pobrany z programu Tincercad. Już cała flotylla stateczków w różnych kolorach wyszła z druku.

• Poznajemy Różanystok. Terenowa lekcja historii - 20.04.2023 r.

• Różanystok, ze swoją ciekawą przeszłością jest doskonałym miejscem do poznawania historii. Nie tylko tej lokalnej, ale też historii Polski i świata.

Podczas lekcji hitorii, która odbyła się 20 kwietnia br. uczniowie klasy VI zapoznali się z architekturą różanostockich budowli. Szczególną uwagę zwrócili na klasycystyczny podominikański klasztor oraz późnobarokowy kościół.

• 1057. rocznica chrztu Polski - 14.04.2023 r.

• 14 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona 1057. rocznicy chrztu Polski. Uczniowie z klasy V i VI przygotowali inscenizację historyczną przybliżając koleżankom i kolegom podniosłe wydarzenie historyczne, które przyczyniło się do powstania państwa polskiego i wprowadziło Polskę w krąg kultury chrześcijańskiej Europy.

Księciu Mieszkowi towarzyszyli wojowie. Nie zabrakło postaci księżniczki Dobrawy i jej ojca Bolesława Srogiego.

Inscenizacji towarzyszyła narracja historyczna w wykonaniu uczennic z klasy VIII oraz film rysunkowy. Nad całością czuwała pani Grażyna Ciszkowska.

• Wielkanoc 2023

• Pani Dyrektor, Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom

oraz Emerytowanym Pracownikom Szkoły

życzymy

pełnych wiosennej radości Świąt Wielkanocnych,

zdrowia i smacznego jajeczka.

• Konkursy, konkursy - 5.04.2023 r.

• W przededniu wiosennej przerwy świątecznej w naszej szkole został rozstrzygnięty wiosenny konkurs plastyczny.

Podczas apelu pani dyrektor Elżbieta Mackiewicz wręczyła nagrodzonym uczniom dyplomy i drobne upominki. Wszyscy z dumą odbierali nagrody. Organizatorem była pani Teresa Boboryko, która angażuje uczniów do artystycznej aktywności.

Na zakończenie spotkania pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia na nadchodzące święta wielkanocne. Wspólne zdjęcie nagrodzonych zakończyło apel.

• A, że święta tuż tuż to...

• Klasa II malowała pisanki. Uczniowie zaangażowali się w tworzenie i byli bardzo dumni z efektów swojej pracy.

Nam też się podobały. Rosną prawdziwi artyści.