• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 - 24.06.2022 r.

• Co to był za rok?  Takie pytanie stawiali sobie uczestnicy uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022, która odbyła się 24 czerwca 2022 r.

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Różanymstoku licznie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Po uroczystym odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Mackiewicz, która powitała przybyłych na uroczystość gości, uczniów, nauczycieli i rodziców. Uczniowie klasy VIII złożyli ślubowanie absolwenta i wręczyli insygnia szkoły młodzieży z klasy siódmej.

Pani dyrektor podziękowała nauczycielom za pracę. Uczniom gratulowała osiągnięcia pozytywnych wyników w nauce. Szczególne słowa podziękowania skierowała do nauczycieli i pracowników odchodzących na emaryturę i zmieniających miejsce pracy.

Uroczystość zakonczył montaż słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów, wystąpienia gości i wręczenie kwiatów nauczycielom.

Radosnych, bezpiecznych wakacji!

• Festiwal "Młodzież bez granic" w Różanymstoku - 13-15.06.2022 r.

• W Różanymstoku rozpoczął się kolejny Festiwal "Młodzież bez granic". Potrwa 3 dni. Biorą w nim udział uczniowie klas VI-VIII z naszej szkoły. Już od 9 rano 13 czerwca trwały zapisy młodzieży na zajęcia warsztatowe, które prowadzili artyści z różnych krajów.

Warsztaty muzyczne, plastyczne, sportowe odbywały się w różnych salach Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Różanymstoku, w ogrodzie, na "Orliku", a także w sali gimnastycznej naszej szkoły.

My gościliśmy uczestników warsztatu z breakdance, który prowadził artysta z Grecji. Na zakończenie zajęć, w sali gimnastycznej SOW odbyła się prezentacja osiągnięć poszczególnych grup warsztatowych. Wszyscy uczestnicy podziwiali i oklaskiwali występy młodzieży.

Wieczorem w sali widowiskowej SOW odbywają się koncerty zaproszonych zespołów. 13 czerwca o godz. 19 pokazy artystów "Karawany bez granic", a po nich występ zespołu z Ukrainy.

• Po raz kolejny - Warszawa - 9.06.2022 r.

• Tym razem na wycieczkę do stolicy wyruszyli uczniowie klasy VII. Podróż pociągiem IC "Podlasiak" minęła bardzo szybko i uczestnicy mogli rozpocząć zwiedzanie. Punktem kuliminacyjnym była Cytadela Warszawska i znajdujące się tam Muzeum Katyńskie.

Korzystając z audioprzewodników młodzież w skupieniu obejrzała ekspozycję. O Cytadeli opowiedziała pani Grażyna Ciszkowska. Długi spacer wzdłuż Wisły od Mostu Gdańskiego do Starego Miasta wymagał chwili odpoczynku. Urządziliśmy go przy grających fontannach. Szkoda, że nie mogliśmy być tam wieczorem i podziwiać pięknego widowiska muzyki, świateł i wody.

Spacer po Starym Mieście, lody i kilka pamiątkowych zdjęć na zakończenie zwiedzania.

Jeszcze tylko zakupy w Złotych Tarasach i droga powrotna, która minęła równie szybko, jak cała wycieczka. Pozostały dobre wrażenia i nadzieja na kolejny wyjazd. Opiekunami były panie Elżbieta Mackiewicz i Grażyna Ciszkowska.

• W Augustowie, nad Neckiem - 9.06.2022 r.

• Piękny czerwcowy dzień zapowiadał wspaniałe przeżycia uczestnikom wycieczki do Augustowa. Byli na niej uczniowie klas IV-V.

Jak Augustów to oczywiście jeziora. Wielką atrakcją był rejs Karocą królewską do Doliny Rospudy.

Po rejsie pyszny obiadek i kolejne atrakcje. Uczniowie obejrzeli film "Pan wilk i spółka". Spacer po parku, lody i  rozrywka na placu zabaw zakończyły pobyt w Augustowie.

Podróż powrotna szynobusem minęła bardzo szybko. Pozostał niedosyt i nadzieja na kolejną wyprawę. Opiekę sprawowały panie Grażyna Siółkowska i Annna Rychtarczyk.

Relacja: Grażyna Siółkowska

• Dzień Dziecka z Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii w Różanymstoku - 2.06.2022 r.

• Z nieba strugi deszczu, a u nas radosne, dalsze świętowanie Dnia Dziecka.

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Różanymstoku zaprosił dzieci z przedszkola i uczniów z naszej szkoły na wspólne świętowanie. Imprezę, w sali gimnastycznej Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Różanymstoku, zorganizowała grupa Art-Stok z MOS w Różanymstoku.

Rozpoczęliśmy nauką tańca. Chłopcy pokazywali układ taneczny, który wszyscy próbowali zapamiętać i powtórzyć w takt muzyki.

Pokaz żonglerki, próba jazdy na jednokołowym rowerze, salta, zabawa z chustą - zaangażowały uczniów. Każdy znalazł coś dla siebie. W serdecznej, przyjaznej atmosferze czas mijał bardzo szybko. Chłopcy chętnie pokazywali różne umiejętności akrobatyczne i pomagali stawiać pierwsze kroki.

Dziękujemy Dyrekcji Salezjańskiego Ośrodka Socjoterapii za zaproszenie oraz pani Violi Lingo i grupie Art-Stok  za wspaniałe poprowadzenie imprezy. Jesteśmy pod wrażeniem.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

• 1 czerwca - Dzień Dziecka

• Kochane Dzieci! Drodzy Uczniowie!

W dniu Waszego święta

życzymy,

aby na Waszych twarzach zawsze był uśmiech,

życzymy słońca nad Waszymi głowami.

Żyjcie tak, aby każdy dzień był niepowtarzalny i wyjątkowy.

Realizujcie swoje plany i spełniajcie marzenia.

• Uczniowie na wycieczce w Warszawie - 27.05.2022 r.

• 27 maja br. uczniowie klas I-IV  pojechali na wycieczkę do Warszawy. Dla wielu z nich był to pierwszy wyjazd do stolicy. Wyruszyli wczesnym rankiem. Humory dopisywały, więc droga nie dłużyła się.

A w Warszawie - moc atrakcji. Zamek Królewski i Stare Miasto zachwyciło dzieci.

Nie zabrakło też innych atrakcji.