• "Laboratoria Przyszłości" w naszej szkole.

• Podczas zajęć rozwijających z informatyki uczniowie klasy III budują z klocków Lego Spike samochody, które same się poruszają. Praca konstrukcyjna pochłania dzieci bez reszty. Z radością prezentują swoje auta. Jeszcze tylko właściwe oprogramowanie i można będzie wyruszyć w podróż po zakamarkach sali informatycznej.

Zestaw klocków Lego Spike szkoła otrzymała w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

• Ósmoklasisto! Szkoły czekają na Ciebie.

• 22 lutego br. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Zespołu Szkół im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce. Nauczyciele zapoznali uczniów z ofertą, która na nich czeka po ukończeniu klasy ósmej, o ile oczywiście wybiorą dalszą naukę w tej szkole.

Ósmoklasiści z zainteresowaniem wysłuchali informacji o szkole. Obejrzeli też prezentację multimedialną. Teraz wybór należy do uczniów.

• Czysta woda, czyste powietrze - warsztaty 17.02.2023 r.

•  W ramach programu Erasmus realizowanego w Liceum w Dąbrowie Białostockiej gościliśmy uczennice tej szkoły. Dziewczęta przeprowadziły warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie klas II i III.

Dzieci zaangażowały się w zajęcia. Z ciekawością wykonywały ćwiczenia. Odpowiadały na pytania prowadzących. Były to wspaniałe lekcje z ochrony środowiska.

• Tłusty czwartek w przedszkolu - 16.02.2023 r.

• Dawniej tłusty czwartek oznaczał zakończenie zimy i zbliżanie się wiosny. W tym dniu jedzono dużo mięsa i tłustych potraw. Były też pączki. Różniły się od dzisiejszych tym, że były wykonywane z ciasta chlebowego, które nadziewano słoniną. Były więc bardzo tłuste. To również pożegnanie karnawału i oczekiwanie na Wielki Post, w którym jedzenie  mięsa było bardzo ograniczone.

Tradycja zajadania się pączkami pozostała. Dziś są one pysznymi słodkościami, które wszyscy bardzo lubią. Nadal są jednak bardzo kaloryczne. Już bez słoninki, za to z różnym pysznym nadzieniem.

W naszym przedszkolu pyszne pączusie smakowały wyśmienicie. Była też okazja do współnej zabawy.

• Walentynki w przedszkolu - 14.02.2023 r.

• Wspaniały dzień czekał na dzieci w przedszkolu w dniu św. Walentego. Tradycyjne walentynki były okazją do wspólnego świętowania i radosnej zabawy.

Walentynkowe maluchy pięknie prezentowały się w czerwonych strojach z równie czerwonymi balonikami.

• Wywiadówka - 7.02.2023 r.

• 7 lutego br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Różanymstoku odbyło się zebranie rodziców wszystkich uczniów. Tradycyjna wywiadówka rozpoczęła się spotkaniem wszystkich rodziców z dyrektorem szkoły i nauczycielami. Pani dyrektor Elżbieta Mackiewicz serdecznie powitała rodziców i nauczycieli. Pani dyrektor przedstawiła prezentację obrazującą pracę szkoły, osiągnięcia uczniów i poszczególnych klas za pierwsze półrocze. Następnie rodzice spotkali się z wychowawcami klas i nauczycielami w salach lekcyjnych.

• Ferie zimowe 23.01.- 5.02.2023 r.

• Ferie zimowe to oczekiwana przez uczniów przerwa w nauce po zakończeniu pierwszego półrocza. Atrakcją zimowego wypoczynku był wyjazd do akwaparku w Suwałkach. Został on zorganizoway przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Białostockiej.

Zabawy w wodzie dostarczyły dzieciom i młodzieży wiele radości. Wróciły zadowolone i wypoczęte. Dziękujemy paniom Kamili Kucejko i Agnieszce Birkos, które sprawowały opiekę nad uczniami.