• Andrzejki - 24.11.2022 r.

• "W noc świętej Katarzyny - pod poduszką są dziewczyny. Na świętego Andrzeja - jest dla dziewcząt nadzieja" - mówią stare ludowe przysłowia.

​​​​​​​Katarzynki i andrzejki, to czas zabawy i wróżb z przymrużeniem oka. Tradycyjnie też, z tej okazji, w naszej szkole odbyła się zabawa, którą zorganizował samorząd uczniowski.​​​​​​​​​​​​​​

Przed obiadem odbyły się tańce dla uczniów młodszych klas, którzy świetnie bawili się na parkiecie sali gimnastycznej.

O godzinie 12. rozpoczęła się zabawa dla starszych uczniów. Poza tańcami młodzież chętnie zasięgała "przepowiedni" wróżek, do których ustawiała się kolejka chętnych.

W czasie krótkich przerw uczniowie spotykali się w klasach na słodkim poczęstunku.

Duże uzananie dla uczniów klasy ósmej za wspaniałą organizację zabawy, a szczególnie przewodniczącej samorządu uczniowskiego Karolinie.

Dziękujemy za wspólną zabawę. Czekamy na następną.

• Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości - 10 listopada 2022 r.

• W przededniu Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się akademia.

Piękny montaż słowno-muzyczny pt: "Żeby Polska była Polską" zaprezentowali uczniowie klasy VIII i klasy II. Szkolny chór wykonał piosenki patriotyczne.

Pani dyrektor podziękowała uczniom i paniom Grażynie Ciszkowskiej i Teresie Boboryko za przygotowanie podniosłej uroczystości. Społeczność szkolna nagrodziła występujących gromkimi brawami.

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tym

A to uczniowie, którzy słowem i piosenką uczcili narodowe święto,

• Wianuszek Pani Jesieni - 8.11.2022 r.

• Każda pora roku na swoje barwy. Mamy piękną polską złotą jesień.  Aby pokazać barwy jesieni, w  szkole odbył się konkurs plastyczny "Wianuszek Pani Jesieni". Przyniósł on nieoczekiwane rezultaty. W wykonanie prac zaangażowali się uczniowie z różnych klas, którzy wykonali piękne jesienne wianuszki. Zapewne niejedna Pani Jesień chciałaby je mieć na swojej głowie.

Wsród nagrodzonych: I miejsce - Patrycja Waśko, II -  Agnieszka i Magdalena Kłoczko.

Wyróżnienia otrzymali: Kacper Januszkiewicz, Wiktor Ragin i Szymon Urban oraz zespołowo klasa II.

Gratulujemy uczniom i dziękujemy pani Teresie Boboryko za zorganizowanie i przeprowadzenie złotego, czerwonego, brązowego... co tu wyliczać - pełnego jesiennych barw konkursu.

• Bezpieczni na drodze - spotkanie z policją - 7.11.2022 r.

• O bezpieczeństwie na drodze  opowiadali uczniom policjanci, którzy odwiedzili naszą szkołę 7 listopada br. Spotkanie poprowadził nasz dzielnicowy sierżant Andrzej Ropiejko.

W prelekcji i pokazie uczestniczyły panie policjantki i panowie policjanci. Funkcjonariuszom towarzyszył policyjny pies, owczarek.

Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu w dwóch grupach, najpierw klasy I-III, a po nich klasy IV-VIII. Wszyscy z uwagą słuchali informacji udzielanych przez policjantki i policjantów. Z uwagą obserwowali pokazywane materiały edukacyjne.

Dziękujemy paniom policjantkom i panom policjantom za dobrą lekcję o bezpieczeństwie. Mamy nadzieję na kolejne takie spotkanie.

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - 5.11.2022 r.

•  4 listopada br. w naszej szkole  świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wszystko odbyło się w przededniu tego dnia, który przypada 5 listopada. Uczniowie klas II, III i IV wcielili się w ulubione postacie z bajek. Przygotowali super kreacje.  Każdy bajkowy bohater prezentował się okazale.​​​​​​​

Wszyscy doskonale się bawili. Wsód bajkowych postaci można dostrzec też panią dyrektor oraz wychowawczynię klasy II.

Starsi uczniowie zazdrościli młodszym kolegom. Może w kolejnej szkolnej edycji postaci z bajek też wezmą udział. Zapraszamy już dziś.

Piękny szkolny dzień zorganizowała i prowadziła pani Teresa Boboryko. Dziękujemy.