• Tydzień Uczniowskiej Supermocy - 27.10.2022

• Szkolny korytarz zamienił się w kosmodrom. Do gwiazd wystartowały rakiety. Wszystko za sprawą Tygodnia Uczniowskiej Supermocy, którego podsumowanie odbyło się 27 października br.

Każda klasa przygotowała swoją rakietę. Uczniowie wykazali się nie lada aktywnością, aby zbudować jak najlepszy kosmiczny pojazd. Podczas apelu pani dyrektor Elżbieta Mackiewicz wręczyła każdej klasie dyplom.

To nie koniec akcji. Jeszcze przez tydzień uczniowie będą doczepiali gwiazdki na niebie, w których zapiszą swoje duże i małe osiągnięcia.

Koordynatorką akcji była pani Anna Rychtarczyk. Dziękujemy.

• Otwarcie szkoły po remoncie - 21.10.2022 r.

• Na ten moment społeczność szkoły czekała długo. Zakończył się remont elewacji zewnętrznej szkoły wraz z jej termomodernizacją. 21 października br. odbyło się symboliczne otwarcie szkoły.

Otwarcia dokonał Burmistrz Dąbrowy Białostockiej pan Artur Gajlewicz, właściciel firmy wykonawczej, miejscowy radny pan Bogdan Hajkowski, pani dyrektor Elżbieta Mackiewicz, pani dyrektor Iwona Granacka oraz uczeń Łukasz Szyszko.

Po przecięciu wstęgi wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Pani dyrektor Elżbieta Mackiewicz podziękowała władzom samorządowym i wykonawcy za przeprowadzoną w szkole termomodernizację. Burmistrz Dąbrowy Białostockiej pan Artur Gajlewicz krótko opowiedział o inwestycji i jej kosztach. Życzył dyrekcji, nauczycielom,  uczniom i obsłudze szkoły dobrej pracy w zmienionych warunkach.

Głos zabrała pani dyrektor Iwona Granacka. Wzruszona, w ciepłych słowach podziękowała za zaproszenie i życzyła społeczności szkolnej zadowolenia z nowego wyglądu szkoły i polepszenia warunków pracy w szkole.

Piosenka "Nasza szkoła" w wykonaniu szkolnego chóru zakończyła uroczystość.

Relację filmową i fotograficzną z uroczystości możecie zobaczyć pod linkiem Sokółka TV, która transmitowała uroczystość.

• Kurs KRUS - "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy".

• KRUS „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”: kurs elerningowy,
            losowanie 50 hulajnóg

Po raz czwarty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci
            rolników urodzone w latach 2008–2016 do udziału w kursie e-learningowym
            „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który w nowoczesnej
            formie przybliża wiedzę o zagrożeniach wypadkowych w gospodarstwach
            rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na
            terenie obejścia.

W celu zachęcenia najmłodszych w szkoleniu przewidziano nagrodzenie 50
            dzieci, które prześlą certyfikat ukończenia kursu wraz z formularzem
            zgłoszeniowym pocztą tradycyjną na adres: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia
            Społecznego, al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa lub pocztą
            elektroniczną na adres e-mail: hulajnoga@krus.gov.pl z dopiskiem w
            tytule: „Kurs e-lerningowy dla dzieci”.

Szczegółowe informacje i zasady udziału w losowaniu hulajnóg
            zamieszczono na stronie internetowej www.krus.gov.pl lub
            -i-wygraj-jedna-z-50-hulajnog-ufundowanych-przez-kase-rolniczego-ubezpiecz/.

• Miecze, kopie, buzdygany - 17.10.2022 r.

• Na długo w pamięci uczniów utkwi spotkanie ze średniowiecznymi rycerzami. Wszystko to, za sprawą grupy Rekonstrukto, która odwiedziła naszą szkołę.

​​​​​​​Rycerze zaprezentowali ceremoniał pasowania na rycerza, średniowieczną zbroję, broń oraz dyby.

Dzielnym giermkiem pasowanym na rycerza został Łukasz. Gdy już mieliśmy pierwszego szkolnego rycerza nastąpiła prezentacja jego uzbrojenia. Były miecze, kopie i buzdygany.

Na zakończenie pokazu uczniowie mogli przymierzyć hełmy, kolczugi i wziąć do ręki broń sieczną - miecze, a także broń obuchową - buzdygany. Odważni dali się zakuć w dyby. Oczywiście na minutę. Nikt nie chciałby spędzić w nich nawet godziny.

To była ciekawa lekcja historii.

• Dentobus

• Szanowni Rodzice.

W dniu 19.10. 2022 w ramach sprawowanej opieki stomatologicznej przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej EURODENT Agnieszka Cimochowska - odbędzie się przegląd zębów u dzieci w DENTOBUSIE. Każde dziecko będzie miało wykonany przegląd oraz świadczenie profilaktyczne tj. usunięcie złogów nazębnych, lakowanie i lakierowanie preparatem Duraphat. Istnieje również możliwość leczenia ząbków. Rodzic otrzymuję informację zwrotną dotyczącą stanu uzębienia. Wszystkie świadczenia są bezpłatne w ramach koszyka świadczeń NFZ.

• Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej - 13.10.2022 r.

• Już jutro będziemy świętować Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w szkole odbyła się uroczystość przygotowana przez samorząd uczniowski.

W pięknych słowach uczniowie podziękowali nauczycielom za ich trud. Były wiersze i piosenki oraz inscenizacja przedstawiająca nauczycieli.

Pani dyrektor wręczyła nauczycielom i pracownikom nagrody dyrektora. W uroczystości wziął udział burmistrz Dąbrowy Białostockiej pan Artur Gajlewicz,  a także sekretarz pan Leszek Kiejko. Pan burmistrz złożył nauczycielom i pracownikom życzenia oraz wręczył kwiaty. Wspólnie odśpiewane, tradycyjne 100 lat zakończyło uroczystość.

• Dodatkowe dni wolne

• Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2022/2023