• Sprzątamy Różanystok - 19.09.2022 r.

• Hasło tegorocznej 29. Akcji Sprzątania świata brzmi - "Wszystkie śmieci są NASZE".

Trochę to smutne, że nie potrafimy swoich śmieci wyrzucić tam, gdzie jest ich miejsce, czyli do śmietnika. Co jakiś czas, tu i ówdzie, widzimy porozrzucane puszki, butelki i papierki. Dlatego też Fundacja Nasza Ziemia organizuje coroczną akcję sprzątania świata. My włączyliśmy się do tych działań i posprzątaliśmy okolice naszej szkoły.

• Spotkanie z rodzicami - 19.09.2022 r.

• 19 września br. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami. Podczas zebrania ogólnego pani dyrektor przedstawiła rodzicom bieżące sprawy szkoły. Następnie z rodzicami spotkali się wychowawcy klas. Spotkanie miało charakter informacyjny.

• "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza w naszej szkole - 9.09.2022 r.

• 200 lat temu zostały wydane "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Z tej okazji nasza szkoła włączyła się do projektu "Narodowe Czytanie" pod patronatem Pary Prezydenckiej.

Uczniowie klasy VI czytali balladę "Powrót taty". "Switeziankę" przeczytali ósmoklasiści. W tytułową rolę wcieliła się Gabrysia. Nauczyciele - pani dyrektor Elżbieta Mackiewicz, pani Grażyna Ciszkowska i pani Aneta Ostapkiewicz - przeczytali utwór będący manifestem romantycznego postrzegania świata przez Adama Mickiewicza, balladę "Romantyczność".

Słuchaczom udzielił się refleksyjny nastrój. Wspólne zdjęcie zakończyło szkolny poetycki poranek.

• Rozpoczynamy - 1 września 2022 r.

• Uroczystym apelem 1 września br. rozpoczęliśmy nowy rok szkkolny 2022/2023. W sali gimnastycznej zgromadzili się przybyli na uroczystość goście, uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Uroczystość poprowadziła przewodnicząca samorządu uczniowskiego Gabriela Waśko. Po odśpiewaniu hymnu nrodowego głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Mackiewicz, która powitała zgromadzonych. Następnie pani dyrektor przedstawiła uczniów i wychowawców klas oraz powiedziała o czekających społeczność szkolną wyzwaniach.

Po uroczystości uczniowie spotkali się w wychowawcami w klasach.