Języki obce, to ostatni egzamin ósmoklasistów. Uczniowie naszej szkoły pisali egzamin z języka angielskiego i języka rosyjskiego. Wczoraj pisali egzamin z matematyki.
Egzaminy dobiegły końca. Teraz czekamy na wyniki, które będą 3 lipca.
Języki obce, to ostatni egzamin ósmoklasistów. Uczniowie naszej szkoły pisali egzamin z języka angielskiego i języka rosyjskiego. Wczoraj pisali egzamin z matematyki.
Egzaminy dobiegły końca. Teraz czekamy na wyniki, które będą 3 lipca.
Wczoraj, tj. 23 maja 2023 r. uczniowie zmierzyli się z zadaniami egzaminacyjnymi z języka polskiego. Emocje towarzyszyły młodzieży przed wejściem do sali gimnastycznej, w której odbył się egzamin.
W oczekiwaniu na rozpoczęcie egzaminu.
Dzisiaj, 24 maja 2023 r. uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki. Trzymamy kciuki.
23 maja 2023 r. rozpoczynają się egzaminy ósmoklasistów. Dzisiaj uczniowie zmierzą się z językiem polskim. W kolejnych dniach z matematyką i językami obcymi.
Wszystkim Uczniom życzymy przysłowiowego "Połamania piór".
Trzymamy za Was kciuki.
P O W O D Z E N I A !
To była niesamowita wycieczka. Uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami wyjechali do Biebrzańskiego Parku Narodowego.
Naszym celem były kładki w dolinie Górnej Biebrzy. Zaczęliśmy w miejscowości Nowy Lipsk. Do przeprawy promowej mieliśmy 2,5 km. Taką samą trasę przemierzyliśmy z powrotem.
Piękna przyroda, śpiew ptaków, jaszczurki, zaskroniec i łoś. Park nie żałował nam pozytywnych wrażeń.
Pogoda też dopisała. Po długim spacerze wróciliśmy do szkoły.
Piękny jest Biebrzański Park Narodowy. Jest blisko nas więc jak najczęściej korzystajmy z jego uroków.
5 maja 2023 r. nauczyciele i uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły uczestniczyli w podniosłej uroczystości poświęconej pamięci generała Edwarda Józefa Godlewskiego, która odbyła się przy pomniku naszego bohatera w Harasimowiczach. Przy dzwiękach "Mazurka Dąbrowskiego" podniesiono na maszt flagę Polski.
Głos zabrał Burmistrz Dąbrowy Białostockiej pan Artur Gajlewicz, który w swym przemówieniu powiedział o bohaterach z naszej gminy. W ciepłych słowach zwrócił się do młodzieży, by pamiętała o przodkach, którzy walczyli o wolną Polskę. Postać generała Edwarda Godlewskiego przybliżył pan Bogdan Gładczuk. Ksiądz Piotr Hanczaruk, proboszcz parafii prawosławnej w Jacznie, poprowadził krótką modlitwę.
Uczniowie naszej szkoły postawili przy pomniku zapalone znicze. Złożenie kwiatów przez Burmistrza Dąbrowy Białostockiej wraz z radnymi, a także przybyłe delegacje szkół i służb mundurowych zakończyło uroczystość.
28 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się podniosła uroczystość poświęcona Świętu Narodowemu Trzeciego Maja. Obchodzimy je corocznie 3 maja na pamiątkę uchwalenia w 1791 r. Konstytucji 3 maja. W tym roku przypada 232. rocznica tego wydarzenia. Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie demokratyczną konstytucją. Uchwalił ją obradujący w latach 1788-1792 Sejm Wielki.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski - "Mazurka Dąbrowskiego". Po nim, w pięknym montażu słowno-muzycznym, uczniowie przybliżyli majowe święta.
Było o konstytucji i barwach narodowych. A to wszystko w podniosłej atmosferze.
Społeczność szkolna z uwagą wysłuchała programu przygotowanego pod kierunkiem pani Iwony Maksimczyk. Za piękny występ, uczniom z klasy czwartej i dzieciom z zerówki zaangażowanym w program artystyczny, podziękowała pani dyrektor Elżbieta Mackiewicz.
Dziękujemy nauczycielom wspierającym przygotowanie programu: pani Krystynie Prokop i pani Teresie Boboryko.
Szybkimi krokami zbliża się maj. W pierwsze dni tego miesiąca przypadają ważne święta:
1 maja - Święto Pracy
2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
3 maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja.
Nasza szkoła zakupiła pomoce w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Dużą popularnością cieszy się obserwacja druku 3D. Uczniowie próbują też swoich sił w projektowaniu obiektów 3D. To na razie pierwsze kroki. Uczniowie z zainteresowaniem obserwują wydruk przedmiotów na drukarce, którą szkoła otrzymała w ramach programu. To drukarka MakerBot Sketch. Ostatnio drukuje kuter rybacki pobrany z programu Tincercad. Już cała flotylla stateczków w różnych kolorach wyszła z druku.
Różanystok, ze swoją ciekawą przeszłością jest doskonałym miejscem do poznawania historii. Nie tylko tej lokalnej, ale też historii Polski i świata.
Podczas lekcji hitorii, która odbyła się 20 kwietnia br. uczniowie klasy VI zapoznali się z architekturą różanostockich budowli. Szczególną uwagę zwrócili na klasycystyczny podominikański klasztor oraz późnobarokowy kościół.
14 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona 1057. rocznicy chrztu Polski. Uczniowie z klasy V i VI przygotowali inscenizację historyczną przybliżając koleżankom i kolegom podniosłe wydarzenie historyczne, które przyczyniło się do powstania państwa polskiego i wprowadziło Polskę w krąg kultury chrześcijańskiej Europy.
Księciu Mieszkowi towarzyszyli wojowie. Nie zabrakło postaci księżniczki Dobrawy i jej ojca Bolesława Srogiego.
Inscenizacji towarzyszyła narracja historyczna w wykonaniu uczennic z klasy VIII oraz film rysunkowy. Nad całością czuwała pani Grażyna Ciszkowska.
Pani Dyrektor, Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom
oraz Emerytowanym Pracownikom Szkoły
życzymy
pełnych wiosennej radości Świąt Wielkanocnych,
zdrowia i smacznego jajeczka.
W przededniu wiosennej przerwy świątecznej w naszej szkole został rozstrzygnięty wiosenny konkurs plastyczny.
Podczas apelu pani dyrektor Elżbieta Mackiewicz wręczyła nagrodzonym uczniom dyplomy i drobne upominki. Wszyscy z dumą odbierali nagrody. Organizatorem była pani Teresa Boboryko, która angażuje uczniów do artystycznej aktywności.
Na zakończenie spotkania pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia na nadchodzące święta wielkanocne. Wspólne zdjęcie nagrodzonych zakończyło apel.
Klasa II malowała pisanki. Uczniowie zaangażowali się w tworzenie i byli bardzo dumni z efektów swojej pracy.
Nam też się podobały. Rosną prawdziwi artyści.
Uczniowie wszystkich klas wyjechali do kina "Iskra" w Augustowie na film pt. "Pimi z Krainy Tygrysów".
22 marca br w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbrowie Białostockiej odbył się Konkurs Poezji "Piktogramy". Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów.
Uczniów przygotowała pani Iwona Maksimczyk. Dziękujemy.
Spragnieni słońca, dłuższego dnia i pierwszych kwiatów powitaliśmy wiosnę.
W świecie technologii warto czasami wrócić do przeszłości. W średniowiecznym skryptorium mnisi przepisywali księgi pisząc gęsim piórem na pergaminie. W póżniejszych czasach pisanie piórem, nie zawsze gęsim, stało się powszechne. Kałamarza i pióra ze stalówką używali uczniowie prawie do końca lat 60. XX wieku.
Jak się pisze gęsim piórem przekonali się uczniowie klasy piątej, którzy próbowali napisać swoje imię gęsim piórem. Jak im to wyszło? Popatrzcie.
Wszyscy poradzili sobie z trudną sztuką pisania gęsim piórem. Teraz uczniowie wiedzą, że bycie skrybą nie było łatwe.
"...Choćbyśmy uczniami byli
najtępszymi w szkole świata
nie będziemy repetować
żadnej zimy ani lata..."
W. Szymborska
W Dniu Kobiet - 8 marca - spotkaliśmy się z poezją Wisławy Szymborskiej. Uczniowie klasy V, VI i VIII przygotowali wiersze, które zaprezentowali wszystkim uczniom. Poezja nawiązywała tematycznie do święta. Były utwory o przyjaźni, miłości pięknie.
Dziękujemy Paniom Iwonie Maksimczyk i Annie Rychtarczyk za przygotowanie uczniów.
Wszystkim Paniom, Tym dużym i Tym małym
w Dniu Kobiet
dużo zdrowia, radości i spełnienia marzeń.
Podczas zajęć rozwijających z informatyki uczniowie klasy III budują z klocków Lego Spike samochody, które same się poruszają. Praca konstrukcyjna pochłania dzieci bez reszty. Z radością prezentują swoje auta. Jeszcze tylko właściwe oprogramowanie i można będzie wyruszyć w podróż po zakamarkach sali informatycznej.
Zestaw klocków Lego Spike szkoła otrzymała w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".
Powered by aSc EduPage